Het lijkt erop dat je een verouderde browser gebruikt waarin sommige onderdelen van Clubbase niet goed functioneren. We raden je aan om een andere browser te gebruiken.

Informatieavond voor sportverenigingen: Hoe de clubkas extra vullen?

Goed bezig Oldebroek26 okt 2026

In november organiseert WVE, een energieadviesbureau uit Nijmegen, twee gratis informatieavonden voor sportverenigingen: op woensdag 11 november in Van der Valk Apeldoorn en op dinsdag 17 november in Van der Valk Nijmegen-Lent (beide 19.30 tot 22.15 uur). De vraag van de avond: hoe vul je als club de clubkas, zonder acties, loterijen of extra werk voor vrijwilligers?

Speciale gast is topscheidsrechter Bas Nijhuis, die vertelt over zijn ervaringen op het veld. Daarnaast vertellen voorzitters van clubs die al meedoen wat het hun vereniging oplevert. De avonden zijn voor voorzitters en bestuursleden van sportverenigingen en voor voorzitters van sponsorcommissies en businessclubs. Deelname is gratis; aanmelden via wve.nl/bijeenkomst, met maximaal twee personen per vereniging.

Achter de avonden zit het Verenigingenconcept van WVE. Leden en sponsors van een sportclub die via WVE hun energiecontract regelen, helpen daarmee hun eigen club. Voor elk contract dat via de club wordt afgesloten, ontvangt de vereniging een bijdrage in de clubkas. Voor het bestuur kost het niets en er zit geen risico aan. Inmiddels doen ruim twintig verenigingen mee, waaronder VV Bennekom, SDC Putten en de Treffers. 

Nieuw is dat een club met zonnepanelen op het clubhuis sinds de Energiewet van 1 januari 2026 die stroom kan delen met leden, of andersom. WVE rekent per club door of dat loont.

"Sportclubs draaien op vrijwilligers die al genoeg te doen hebben," zegt Michael Versluis van WVE. "Met het Verenigingenconcept verdient de club mee aan iets wat leden en sponsors toch al nodig hebben: energie. In november laten we in Apeldoorn en Lent zien hoe dat werkt, en Bas Nijhuis zorgt ervoor dat het ook een leuke avond wordt."


Goed bezig Oldebroek 26 okt 2026

Link gekopieerd naar klembord

Heb je een vraag?

Heb je een vraag?

Neem contact op met NOC*NSF Sport Support via: