Het lijkt erop dat je een verouderde browser gebruikt waarin sommige onderdelen van Clubbase niet goed functioneren. We raden je aan om een andere browser te gebruiken.

Aanmelden interesselijst opleiding VCP

Door Sport in Deventer

Meerdere keren per jaar organiseert Sportbedrijf Deventer de scholing/opleiding voor vertrouwenscontactpersonen van sportclubs plaats. De scholing is bedoeld voor vertrouwenscontactpersonen (in spé) waarvan de sportclub lid is van een bij NOC*NSF aangesloten sportbond. Vertrouwenscontactpersonen nemen een belangrijke en bijzondere positie op de sportclub in door actief te werken aan grensoverschrijdend gedrag. Daarom is het belangrijk dat de VCP goed weet hoe deze positie in te vullen en wat er van hem haar  verwacht wordt.

Tijdens deze scholing leer je:

  • Welke rol een vertrouwenscontactpersoon vervult binnen een sportclub;
  • Welke positie de vertrouwenscontactpersoon inneemt;
    Wat begrippen als (seksuele) intimidatie, discriminatie, pesten en agressie inhouden;
  • Hoe je gesprekken kunt voeren en om kunt gaan met de emoties van de betrokkenen;
  • Op welke manieren je kunt bijdragen aan preventie van grensoverschrijdend gedrag;

Na afloop van deze scholing ben je in staat om als vertrouwenscontactpersoon bij te dragen aan de sociale veiligheid op de sportclub. Je kunt vertrouwelijke gesprekken voeren met zowel de melder, beschuldigde, de sportbond of het clubbestuur en je weet hoe je adequaat moet reageren op mogelijke incidenten, vragen en twijfels. Ook ben je na afloop van de scholing in staat om te werken aan preventie. Je weet welke kansen er liggen binnen de sportclub en hoe je het bestuur hiervoor kunt enthousiasmeren.

De opleiding is er uitsluitend erop gericht om een VCP-functie binnen een sportorganisatie te gaan vervullen. De inhoud is specifiek gericht op de processen in de sport. De vereniging dient ook aangesloten te zijn bij een sportbond dat lid is van NOC*NSF. 

Aan de opleiding is een verplichte voorbereidende opdracht verbonden (duur circa 30 minuten). Alleen wanneer je aanwezig bent geweest én de voorbereidende opdracht volledig hebt afgerond,  ontvang je een bewijs van deelname.

De opleiding is er uitsluitend erop gericht om een VCP-functie binnen een sportorganisatie te gaan vervullen. De inhoud is specifiek gericht op de processen in de sport. De vereniging dient ook aangesloten te zijn bij een sportbond dat lid is van NOC*NSF. 

De functie van VCP kan niet worden gecombineerd met een andere kaderfunctie binnen de vereniging, zoals bestuurder of trainer-coach, óf met een positie buiten de vereniging met invloed of belang, zoals een sponsor. Indien een VCP ook werkzaam is in een beroepsgroep met eigen beroepscodes, zoals een arts of politie agent, dient door het bestuur een gesprek gevoerd te worden met de betrokken VCP, over de wenselijkheid en het mogelijke belangenconflict wat kan ontstaan bij uitvoering van de VCP-functie.

Het functieprofiel is te zien via deze link.

Interesselijst VCP opleiding


Link gekopieerd naar klembord

Heeft u een vraag?

Heeft u een vraag?

Mail naar clubbase@sportindeventer.nl
Wij beantwoorden uw vraag zo snel mogelijk!